EREĞLİ İL OLSUN MU ?

02 Nis 2013 Sal 8:13
Bu haber 776 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
EREĞLİ İL OLSUN MU ?

Ereğli’nin yıllardır hayal ettiği ancak hiçbir siyasi irade tarafından gerçekleştirilemeyen illik konusunun çözüm süreci için Ereğlili esnaflar imza kampanyası düzenledi.

Ereğli’nin İl olması için Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu ve Konya Milletvekili Atilla Kart ile MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın kanun teklifi vermesinin ardından konu ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmaması Ereğlili esnafları harekete geçirdi. Ereğli’nin ancak ve ancak illik seviyesine yükseltilerek hak ettiği yere gelebileceğini belirten esnaflar, hiçbir siyasi iradenin Ereğli halkının yıllardır özlemiyle yanıp tutuştuğu il olma isteğine kulak vermediğini kaydederek, Ereğli’nin il olması için siyasilerin biran önce harekete geçmesi gerektiğini ifade ettiler.

Bazı siyasilerin “Ereğli il olmayacak fakat ilde olan her şey Ereğli’de olacak” sözünün Ereğlilileri aldatmacadan başka hiç bir şey olmadığını öne süren esnaflar, “ İlde olan her şey Ereğli’de varda bizim mi haberimiz yok? Ereğli bu güne kadar hep üvey evlat muamelesi gördü. Artık biz Anadolu Ereğli’si olarak il olmak istiyoruz. Bu konuda da tüm siyasileri göreve davet ediyoruz” dediler.

Ereğli’nin il olması noktasında çözüm sürecine imza kampanyası ile katkı sağlamak istediklerini söyleyen Seval Öz ise, “ Hepimizin ortak paydası Ereğli. Herkesin malumudur ki illik mevzuu Ereğli’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi. Sizlerde imza kampanyasına destek olarak Ereğli’nin il olması için katkı sağlayabilirsiniz” diye konuştu.

 

12

Benzer Haberler

Edinilen bilgilere göre, Ereğli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne 3 yeni isim atandı....

Yorum 
0

Yahya Sağlıker’den Konferans Türk sağlık dünyasının gurur kaynağı Prof. Dr. Yahya...

Yorum 
0

THK İbrahim Özşenol MYO Binası İçin Protokol İmzalandı Türk Hava Kurumu Üniversitesi İbrahim...

Yorum 
1

Yorumlar

yorumlara kapalı.


OPRUKÇU RÜZGARI KÖYLERDE…

Ereğli Belediye Başkanı MHP Belediye Başkan Adayı […]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞI...

 Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü “Konevi Meydanı […]

MÜDÜRLER YENİ YERİNDE…

Eski Ereğli İlçe Emniyet Müdürü İsa Bülent […]

HZ.MEVLANA ANILDI

Hz. Mevlana ölümünün 740. Yıl dönümü nedeni […]

POPÜLER HABERLER

MEHMET ERBAY HAYATINA SON VERDİ

MEHMET ERBAY HAYATINA SON VERDİ Ereğli’de kürdan […]