Dershanelerden Ortak Açıklama

22 Kas 2013 Cum 21:12
Bu haber 503 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Dershanelerden Ortak Açıklama

Dershanelerden Ortak Açıklama

Hükümetin dershaneleri ve etüt merkezlerinin kapatılmasına yönelik yürüttüğü yasa tasarısı kapsamında Ereğlide bulunan dershane ve etüt merkezleri ortak basın açıklaması yaptı.

Dershanelerin ve etüt merkezlerinin kapatılmasına yönelik Final Dershanesinde düzenlenen ortak basın toplantısına Final Dershanesi Müdürü Ali Kahyaoğlu, Sabah Dershanesi Müdürü Mustafa Tunçel, İvriz Dershanesi Müdürü Namık Koç, Zafer Dershanesi Müdürü Mustafa Songurtekin, Mavikoza Dershanesi Müdürü Kadir Torun, Göktepe Etüt Eğitim Merkezi Müdürü Esra Göktepe ve Kariyer Dershanesi Müdürü Yalçın Akkaya katıldı.
 
Ereğli’de ki dershane ve etüt merkezleri adına konuşan Final Dershanesi Müdürü Emekli Milli Eğitim Müfettişi Ali Kahyaoğlu, ülkenin gündeminde çok önemli konular bulunmasına rağmen dershanelerin eğitim sisteminin en önemli sorunu gibi gösterilmesine anlam veremediklerini söyledi. Dershanelerin amacının herhangi bir nedenle eksik olan öğretimi tamamlamak olduğunu ifade eden Kahyaoğlu, bir eğitimci olarak dershanelerin bu görevi en iyi şekilde yaptığına inandıklarını söyledi.
 
Dershaneler ile bakanlığa bağlı eğitim kurumlarını birbiri ile kıyaslamanın çok yanlış olduğuna da değinen Kahyaoğlu, “ Hiçbir dershane okulun alternatifi olmamıştır. Böyle bir niyetleri de yoktur. Bizler sadece öğretim yapan kurumlarız” dedi.
Dershanelerin bir diğer amacının ise öğrencileri sınavlara hazırlamak, ara sınıflarda da destek ihtiyacı olan öğrencilere gerekli öğretim desteğini vermek olduğunu belirten Kahyaoğlu, dershaneleri yasa ile kapatmanın fikri Türkiye’nin mevcut şartlarına serbest piyasa ve demokrasinin teşebbüs hürriyetine aykırı olduğunu kaydetti.
dershaneler

Benzer Haberler

Sultan Abdülaziz tarafından Ereğli’nin ilk Belediye Başkanı Ahmet Hilmi beye gönderilen kılıç...

Yorum 
0
EREĞLİ DE TIR DEVRİLDİ 2 YARALI

Ereğli Konya Karayolu 15’nci kilometrede tırın devrilmesi ile meydana gelen trafik kazasında...

Yorum 
0
MATEMATİK DEHASINA PLAKET VERİLDİ

Matematik Dehası Halil Tekin Bütün’e plaket verildi. Mehmet Azmi Aksu ortaokulu öğrencisi Halil...

Yorum 
0

Yorumlar

yorumlara kapalı.


OPRUKÇU RÜZGARI KÖYLERDE…

Ereğli Belediye Başkanı MHP Belediye Başkan Adayı […]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞI...

 Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü “Konevi Meydanı […]

MÜDÜRLER YENİ YERİNDE…

Eski Ereğli İlçe Emniyet Müdürü İsa Bülent […]

HZ.MEVLANA ANILDI

Hz. Mevlana ölümünün 740. Yıl dönümü nedeni […]

POPÜLER HABERLER

MEHMET ERBAY HAYATINA SON VERDİ

MEHMET ERBAY HAYATINA SON VERDİ Ereğli’de kürdan […]