KOOPERATİFLER TOPLANTISI YAPILDI

18 May 2013 Cts 7:33
Bu haber 591 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
KOOPERATİFLER TOPLANTISI YAPILDI

İç Anadolu bölgesinin tarım ve hayvancılık potansiyeli en yüksek yerleri olarak nitelendirilen Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar da bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Ereğli’de bir araya geldi.

 

Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Konya İl Müdürü Seyfettin BAYDAR ve İl Müdür yardımcısı Bilal ÜNAL, HAYKOOP Başkanı Ramazan KOMAN, Ereğli İlçe Müdürü Özkan ÖZGÜVEN,  Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Başkanları ve Birlik temsilcileri katıldı. Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin hedefleri, potansiyeli ve sorunlarının konuşulduğu bu önemli toplantıya ilgi oldukça fazlaydı.

 

“Birlikler ve Kooperatifler Tarımın Geleceği”

 

Konya’nın ülke tarımının en önemli merkezlerinden biri olduğunun altını çizen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyfettin BAYDAR, Ereğli gibi potansiyeli çok yüksek bir ilçenin bunda en önemli etkenlerden biri olduğunu söyledi. Tarımda sürdürülebilir kalite ve verimin çiftçilerin örgütlenmesiyle mümkün olduğunu söyleyen Seyfettin BAYDAR, “Bunun için Kooperatifleşme konusu son derece önem arz etmekte. Üreticiler birlik olduklarında yeni projelerin hayata geçmesini daha kolaylaşır hale getirecek, bu da kendilerine ekonomik olarak büyük girdi sağlayacaktır. Burada Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Emirgazi’de bulunan tarımsal kalkınma kooperatifleri başkanlarımız ve İlçe Müdürlerimizle beraberiz. Görüyoruz ki şu ana kadar birçok proje Kooperatifler sayesinde hayata geçirilmiş. Bu çalışmalardan dolayı kendilerini kutluyorum.” Dedi

 

Özellikle Ereğli’nin tarım sektöründe çok daha ileriyi hedeflediğini ve bu amaçla örgütlenmede büyük yol kat ettiğini ifade eden HAYKOOP Başkanı Ramazan KOMAN ise, Ereğlili üreticiler bizzat yaşayarak Kooperatiflerin önemini uygulanan ve uygulanmakta olan projelerle görüyorlar. Bu yüzden tarımın hemen her sektöründe Kooperatifleşmenin sağlanması ekonomik anlamda üreticilerimizi çok daha hızlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır.” Dedi ve Kooperatifleşme adına Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlerinin yaptıkları organizasyon ve çalışmalarla üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını belirtti.

 

G.Tarım Hay. İl Müdürü Seyfettin BAYDAR, İl Müdür yardımcısı Bilal ÜNAL,  HAYKOOP Başkanı Ramazan KOMAN, Ereğli İlçe Müdürü Özkan ÖZGÜVEN ve beraberindeki heyet daha sonra İvriz kaya anıtı ve barajını gezdiler.

3

Benzer Haberler

EĞİTİM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

EĞİTİM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR  Ereğli Belediyesinde hizmet içi eğitim seminerleri devam...

Yorum 
0
MEHİR VAKFINDAN ERT ‘YE ZİYARET

MEHİR VAKFINDAN ERT ‘YE ZİYARET  Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir Ert Tv ‘yi ziyaret...

Yorum 
0
AŞIKLAR YOLU KARAYOLUNA BAĞLANDI

AŞIKLAR YOLU KARAYOLUNA BAĞLANDI Mahalle Halkı Özgüven’i Kurban Keserek Karşıladı Aşıklar...

Yorum 
0

Yorumlar

yorumlara kapalı.


KESMEZ CİVARI TRAFİK KAZASI

KESMEZ CİVARI TRAFİK KAZASI

Karapınar ilçesindeki kazada yaralanan 10 işçi, Konya […]

DÜĞÜN KONVOYUNDA  KAZA

DÜĞÜN KONVOYUNDA KAZA

 Halkapınar’da düğün konvoyunda meydana gelen kazada 4 […]

ARİF DEMİRBAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ARİF DEMİRBAŞ ADAYLIĞINI AÇI...

ARİF DEMİRBAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI Madeni Eşya ve […]

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI NADİ TAŞÇIOĞLU […]

KÖŞE YAZARLARI

POPÜLER HABERLER

TORLAK YENİ TRAFİK KANUNU AÇIKLADI

TORLAK YENİ TRAFİK KANUNU AÇIKLADI...

TORLAK YENİ TRAFİK KANUNU AÇIKLADI Emniyet Müdür […]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -